Slovak hovawart club

Know the world of hovawarts

Official website
Offer of puppies Information about born and planned puppies.
Breeding dogs Enter our database of breeding dogs with complete family trees.
Exhibitions All information about preparing and finished exhibitions.
Membership Don´t wait to long, there are many advantages for members.
Offer of puppies Information about born and planned puppies.
Breeding dogs Enter our database of breeding dogs with complete family trees.
Exhibitions All information about preparing and finished exhibitions.
Membership Don´t wait to long, there are many advantages for members.

Výcvikový tábor a sprievodné akcie 2021, Duchonka

Milý členovia SHK, v dňoch 23. až 27. júna 2021 sa uskutoční Výcvikový tábor na Duchonke programom, ktorého súčasťou bude výcvik psov, klubová výstava, bonitácia a zvod mladých. S radosťou vám môžeme oznámiť, že v rámci tohto tábora budeme prvýkrát používať nový online registračný systém. Preto vás prosíme o použitie odkazu na online prihlásenie pre jednotlivé klubové akcie. Prihlášky nie je potrebné zasielať mailom ani papierovou formou. Read more

Vitajte na oficiálnej stránke Slovenského Hovawart klubu

Cieľom tohto webu je prinášať členom Slovenského Hovawart klubu a priaznivcom plemena Hovawart užitočné a aktuálne informácie o chove, výcviku, výstavách a činnosti SHK. Klub pôsobí ako záujmové združenie občanov, ktorého cieľom je riadiť chov hovawartov na Slovensku, je jediným špecializovaným klubom pre toto plemeno na našom území. SHK je členom Slovenskej kynologickej jednoty, Medzinárodnej federácie chovateľov psov, Medzinárodnej federácie chovateľov hovawartov a Zväzu športovej kynológie. Read more

Nová webová stránka Slovenského Hovawart klubu

Vitajte na novej webovej stránke Slovenského hovawart klubu. Stará verzia webu je dostupná na adrese: www.old.hovawart-klub.sk pre archivačné účely. Nová webová stránka beží zatiaľ v skúšobnej testovacej prevádzke. Ak chcete sledovať, ktoré veci sú už hotové, na ktorých sa pracuje a aké novinky sa budú zavádzať čítajte ďalej. Taktiež vás prosíme ak registrujete na webovej stránke chyby, alebo máte nápady na jej zlepšenie kontaktujte nášho administrátora. Read more

Akcie Slovenského Hovawart klubu pre rok 2019

Tak ako každý rok aj v roku 2019 nás čaká veľa akcií, výstav a táborov organizovaných klubom SHK, ak sa chcete dozvedieť viac čítajte ďalej. Tento rok bude klub organizovať jarný a letný výcvikový tábor spolu s klubovou výstavou, bonitáciou a zvodom mladých. Taktiež sa viackrát stretneme na menších akciách a stretnutiach, ktoré organizujeme aj spolu s kolegami z Českej republiky. Tešíme sa na vás. Read more

News

Opatrenia pre účastníkov tábora

Váženī účastníci výcvikového tábora (23-27.6.2021),

klubovej výstavy (26.6.2021) SHK,

zvodu a bonitácie (27.6.2021),

žiadame vás, aby ste si na akciu priniesli:

Plán akcií SHK pre rok 2021

Nižšie nájdete plán akcií Slovenského hovawart klubu pre rok 2021. 

 

Plán akcií 2021

Zvod mladých SHK, Duchonka 27.06.2021

Milý členovia SHK, pokiaľ to situácia dovolí, dňa 27. júna 2021 sa uskutoční v rámci výcvikového tábora na Duchonke Zvod mladých SHK 2021. 

Bonitácia SHK, Duchonka 27.06.2021

Milý členovia SHK, pokiaľ to situácia dovolí, dňa 27. júna 2021 sa uskutoční v rámci výcvikového tábora na Duchonke Bonitácia SHK 2021. 

Rozhodca p. Luděk Novák (v prípade sprísnenia epidemiologických opatrení, zmena vyhradená).

Klubová výstava Duchonkaland 26.6.2021

SHK organizuje Klubovú výstavu 26.6.2021

Prihlasovanie na KV iba ONLINE! na: www.clubdogshow.sk

SHK Pracovný Hovawart 2020

SHK pracovný hovawart 2020

Prihlášku spolu s kópiami bodovacích kariet zasielajte do 14. 6. 2021   výcvikovému referentovi na: vycvik@hovawart-klub.sk.

K prihláške prosím priložte okrem potrebných dokumentov tiež reprezentačnú fotografiu so psom, ktorá bude v prípade potreby použitá pre účely prezentácie v klubových alebo aj verejných médiách. Týmto taktiež autor fotografie, resp. majiteľ psa - psovod dávajú súhlas k k jej použitiu na prezentáciu.

Výcvikový referent.

Bodovacia tabuľka Pracovný Hovawart 2020

Prihláška pracovný Hovawart SHK 2020

Súťaž suka, pes roka 2020

SHK otvára súťaž suka, pes roka 2020.

Prihlášku spolu s kópiami výsledkov zasielajte do 14. 6. 2021   výstavnému referentovi na: vystavy@hovawart-klub.sk.

Prihláška suka pes roka 2020

Ponuka na MS IHF v IGP a Obedience 2021 v Nemecku

Nemecký klub RZV Hovawart a IHF vás pozýva na dvojité MS IHF v IGP a Obedience 5-7.11.2021 v Oerk-Erkenschwick v Nemecku. Záujemcovia píšte do 31.5.2021 na adresu vycvik@hovawart-klub.sk

Archives

Our Events

Important Notes

Príručka pre chovateľa hovawarta

V sekcii Oficiálne dokumenty pribudla Príručka pre chovateľa hovawartov, ktorá obsahuje širokú problematiku od vysvetlenia histórie plemena, cez všetky oficiálne poriadky, ktoré je potrebné dodržiavať až po starostlivosť o hovawartov. 

JARNÉ AKCIE ZRUŠENÉ

Milí priatelia Hovawartov,

z dvôvodu epidémie sme nútení zrušiť všetky jarné akcie klubu. Pevne veríme, že si to v lete vynahradíme. V mene výboru SHK Vám všetkým prajem pevné zdravie, ako fyzické, tak aj psychické. :) Juraj Adam, tajomník SHK.

 

Členské kontá - emaily

Prosíme všetkých aktívnych členov klubu, aby poslali svoju aktuálnu emailovú adresu cez kontaktný formulár v sekcii kontakt, alebo na email: tajomnik@hovawart-klub.sk. (z dôvodu vytvárania členských kônt na novej webovej stránke - nutnosť zaslania prihlasovacích údajov na email)

Všetky prihlášky zasielajte na adresu: 

Juraj Adam, Ružová 64, 900 28 Ivanka pri Dunaji, email: tajomnik@hovawart-klub.skadam@ivankanet.sk

Pre záujemcov o šteniatka

Informácie o narodených aj plánovaných šteniatkach nájedete v rubrike narodených a očakávaných vrhov, alebo kontaktujte poradcu chovu: hlavnyporadca@hovawart-klub.sk.

Pravidlá webu SHK

Prosíme členov, aby pri zasielaní príspevkov do aktualít uvádzali všetky potrebné údaje. Nekompletné oznamy nebudú uverejnené. Pravidlá webu platné od 01.04.2015

Klubové tlačivá

Všetky klubové tlačivá (prihlášky na akcie, pozvánky) budú len na klubovom webe, nebudú už posielané poštou (Uznesenie z Členskej schôdze SHK 26.4.2013, Dolný Kubín).

Nový postup vyhodnocovanie RTG DBK A DLK

Na základe uznesenia z ČS - 26.4.2013, SHK ku dňu 1.6.2013 prechádza na nový postup vyhodnocovanie RTG DBK A DLK. Vyhodnocovanie bude vykonávať výhradne MVDr. Ivan Pašek - Zvieracia klinika Pašek. Viac informácií sa dočítate tu.

Majitelia krycích psov

Podmienkou na povolenie krytia je zaplatenie členského.

Pre záujemcov o šteniatka

Informácie o narodených aj plánovaných šteniatkach nájedete v rubrike narodených a očakávaných vrhov, alebo kontaktujte poradcu chovu: hlavnyporadca@hovawart-klub.sk.

Sme Členom

Naši sponzori